Na czym polega leasing zwrotny?
Leasing zwrotny jest o tyle specyficzny, że zaczyna się od sprzedaży. Czas na objaśnienie techniczne. Leasingobiorca dokonuje sprzedaży swojego majątku firmie leasingowej, a dopiero potem zawiera z leasingodawcą właściwą umowę leasingową na tenże majątek. Czyli o co dokładnie chodzi? Może pomoże przykład. Pan X sprzedaje swój samochód firmie Y i zawiera z firmą Y umowę na leasing tego pojazdu. Dzięki temu Pan X ma dodatkowe fundusze na dalszy rozwój swojej działalności, a zarazem nie traci jakże potrzebnego środka lokomocji.
Kto może skorzystać z leasingu zwrotnego?
Dla pewnych przedsiębiorców leasing zwrotny jest idealnym rozwiązaniem. Dlaczego pewnych, a nie wszystkich? Ponieważ warunkiem uzyskania leasingu zwrotnego jest posiadanie majątku, który można sprzedać w celu jego wyleasingowania. Co może zyskać przedsiębiorca, który spełnia powyższy warunek?
- może pozyskać środki finansowe na swoją działalność bez całkowitego pozbycia się majątku w postaci maszyn, pojazdów, nieruchomości,
- może umocnić pozycję na rynku i poprawić swoją płynność finansową,
- może uzyskać środki finansowe bez konieczności zaciąganiem długów w postaci kredytów inwestycyjnych.
Warto wspomnieć, że skorzystanie z leasingu zwrotnego to również szansa na uzyskanie korzyści podatkowych. Można doliczyć raty leasingowe do kosztów uzyskania przychodu w firmie.
Gdzie wziąć leasing zwrotny?
Przedsiębiorca może otrzymać atrakcyjne warunki w firmie Leasing Polski. Od ponad 20 lat działa na rynku i zatrudnia doświadczony personel. Główna siedziba Leasingu Polskiego znajduje się w Gdańsku, ale ma też otwarte biura w Warszawie, Poznaniu, Kielcach i w Tychach. Więcej informacji na temat oferty można uzyskać na stronie: https://leasingpolski.pl/index.php/leasing-zwrotny.
Leasing bez BIG i KRD
Zdarza się, że przedsiębiorca ma opóźnienia w płaceniu rat. Nieraz sytuacja pojawia się nie do końca z ich winy, lecz to nie zmienia faktu, że zostaje to odnotowane w różnych instytucjach. Może to utrudnić wzięcie leasingu. Leasing Polski ma inne podejście do swoich klientów. Patrzy na całą sytuację z szerszej perspektywy i rozumie, że drobne potknięcie nie powinno wpływać na działanie całej firmy.